Lze objednat zboží, které není na stránkách nebo je nedostupné?

Obecně nedostupné zboží nelze objednávat.

Pokud předmět nemůžeme zajistit v předpokládané době a za určených podmínek, pak bude vystaven pouze 'na objednávku' a lze jej objednat.
Pokud je předmět 'nedostupný' nebo není na stránkách, znamená to, že nevíme, kdy (nebo zda) se objeví a jaká bude cena.
Snažíme se objednávky vyřizovat neprodleně a za určených podmínek, a neslibovat nemožné, proto nepřijmáme objednávky na nedostupné předměty.

Požadavek oznámení o dostupnosti zboží

Místo objednávání nedostupného zboží doporučujeme zvolit možnost 'požadavek oznámení o dostupnosti zboží'. Na stránce každého nedostupného předmětu je tlačítko a okno pro uvedení emailu (pokud jste přihlášení, není to nutné).
Po zvolení této možnosti Vám automat odešle oznámení, jakmile zboží bude dostupné.

Mějte na zřeteli, že se na stránkách zobrazují pouze dostupné předměty, pokud nenajdete předmět s možností oznámení o dostupnosti, nastavte vhodný filtr ve vyhledávání.

Nepříjímáme telefonické nebo emailové požadavky oznámení.

Stává se, že během jednoho dne skladem projde tisíc a více výrobků.
Nejsme schopni ka každému z nich prohlížet poznámky o jednotlivých požadavcích, proto jedinou možností oznámení je náš automatizovaný systém. Děkujeme za pochopení.

Dvě výjimečné situace

 • Pokud je uvedená položka novinkou, je značkou z naší nabídky, a není na našich stránkách, zřejmě se brzy objeví. Můžete nás kontaktovat, zda jsme něco nepřehlédli...
 • Pokud tato značka není v naší nabídce, znamená to, že nespolupracujeme s touto značkou. Jsme otevřeni na návrhy ohledně rozšíření nabídky. Pokud návrh bude zajímavý, můžeme zahájit spolupráci, ale jednotlivé výrobky nezajišťujeme.

Obrázek s historií dostupnosti

Na stránce každého výrobku je obrázek s historií dostupnosti, poskytne Vám mnoho informací.

 • Pokud se výrobek pravidelně objevuje a mizí, znamená to, že se snažíme jeho zásoby udržovat podle poptávky, ale může se stát, že je nedostupný. Pokud je nyní nedostupný, podle historie dodávek zjistíte frekvenci a zhodnotite, kdy se objeví v nabídce.
 • Pokud je výrobek nedostupný několik měsíců nebo nebyl nikdy dostupný u distributora (ukončena výroba nebo nízký zájem), znamená to konec spolupráce s tímto dodavatelem. Nemá smysl dotazovat se na dostupnost, protože jej nemáme jake zajistit.
  Výjimku tvoří náhradní díly do některých nářadí.
 • Možné atypické situace na obrázku:
  • Na obrázku nejsou dodávky, přesto výrobek mění stav na dostupný. Vysvětlení: výrobek byl rezervován, nebyl zakoupen a platnost rezervace vypršela.
  • Výrobek je po celou dobu dostupný, a několik měsíců (nebo let) nebyly dodávky. Vysvětlení: v poslední dodávce bylo množství na delší dobu, např. koupili jsme velké množství limitované série výrobků, které později nebudou na trhu.
Zpět